Rozhovor s Jozefem Weberem

14. února 2014 v 19:00 | Admin |  Novinky

Virtuální Ďolíček přináší rozhovor s hlavní trenérem Bohemians.

Po návratu ze soustředění v Turecku čeká A mužstvo Bohemians Praha 1905 před prvním jarním zápasem v Příbrami pouze poslední přípravné utkání (hrané v sobotu v Ďolíčku). Jak tedy Jozef Weber zhodnotil přípravu a jak příchod nových hráčů? To vše pouze na Virtuálním Ďolíčku.

Jak vnímáte Tipsport ligu, má pro Bohemku přínos?

Úvod přípravy v našich klimatických podmínkách není vždy úplně jednoduchý, ale musím říct, že letos k nám byla zima milosrdná. I když nebyl sníh, tak jsme strávili přípravu na umělé trávě na Meteoru, kde je povrch kvalitní, takže nebyl žádný problém. Fyzicky náročnější část přípravy byla ideálně prolínána právě s Tipsport ligou. Navíc se to hrálo v Praze, což je pro naše fanoušky příjemné. Mohli vidět nové hráče v akci. Kluci to na konci korunovali vítězstvím. I když já říkám, že výsledky v přípravě nepřeceňuji, ale v tomto případě to pro nás pro všechny bylo povzbuzení. Porazili jsme v posledních zápasech Duklu, Ostravu, to nebyly lehké zápasy. Mužstvo si věřilo, ukázali jsme si, že na jaře můžeme bojovat o záchranu.

Jak jste říkal, závěr navíc doplněný vítězstvím v Tipsport lize. Ale stejně se hra rozložila mezi více hráčů, ve finále nastoupili i tři mladíci - Nerad, Artemuk a Havel.
Zaměřili jsme se především na rozložení sil mezi hráče. Ve finále ani nenastoupil Ivan Lietava. Vítězství pro nás bylo příjemné, ale kvůli tomu jsme nechtěli měnit naši filozofii. Chtěli jsme dát šanci všem hráčům, abychom mohli objektivně posoudit před cestou do Turecka, kdo má větší šanci se zapracovat do sestavy.

Jak kvitujete cestu na zahraniční soustředění do Turecka?
Musím poděkovat vedení, že jsme nakonec našli toto řešení. Ukázalo se to jako výborný krok, měli jsme deset dní vynikající podmínky, perfektní zázemí. Letěli jsme tam především kvůli tréninkům, navíc bylo vše okořeněno třemi mezinárodními zápasy. S Krasnodarem a maďarským Kaposvári to byly velmi kvalitní zápasy. Jsem rád, že i mladší hráči měli možnost tuto konfrontaci absolvovat.

Jaké bylo zázemí, regenerace…
Regenerace na hodně vysoké úrovni, ale to už je taková nadstavba. Trávník byl výborný, to jsme požadovali. Já jsem byl v Turecku asi šestkrát a ne vždy byly klimatické podmínky ideální, především co se týče větru či deště. Tentokrát bylo ale vše optimální.

I když jsme si říkali, že výsledky z přípravy bychom neměli přeceňovat ani podceňovat, přesto - mrzí ztracené vítězství s Krasnodarem?
Samozřejmě to mrzí. Ani ne z pohledu výsledku, ale je to devátý tým z první ruské ligy. Škoda, že to naši diváci neměli možnost vidět. Byl to totiž vynikající zápas na perfektním terénu. Skoro bych řekl s ligovými parametry. V tom utkání jsem byl s výkonem spokojený, tedy až na tu závěrečnou minutu, kdy jsme dostali druhý gól.

Na co se mohou diváci těšit v generálce na ligu, která se nakonec odehraje v sobotu v Ďolíčku od 13 hodin?
Musím opět poděkovat vedení klubu, že přišlo s nápadem odehrát utkání v Ďolíčku, protože my nejsme obyčejný klub. Nám i na přípravu chodí více fanoušků a ti nyní nemusí jezdit do Nymburku. Navíc v tomto krásném jarním počasí mají možnost vidět mužstvo v posledním utkání před ligou. Posílili jsme, přišlo hodně nových hráčů a většina z nich má velkou šanci se dostat do základní sestavy. I pro ně to je velká generálka před Spartou. Bude pro ně strašně důležité, aby jejich první zápas v Ďolíčku nebyl proti Spartě. Takže je to vítané i pro ty nové hráče, navíc je uvidí fanoušci, takže lepší variantu jsme nemohli ani zvolit.

Jak hodně se bude lišit sestava poté za týden v Příbrami?
Myslím si, že nemusím mlžit. Pokud nenastanou žádné zdravotní problémy, tak s velkou pravděpodobností se bude sobotní sestava blížit té, která naskočí v Příbrami. Pokud, jak jsem říkal, nenastane zdravotní problém, což se, doufám, nestane.

Jak byste okomentoval nové tváře? V zimě do Bohemky přišli Pauschek, Brabec, Vaitkunas, Kuklys, Lietava a z dorostu posunutý Artemuk.

Když to vezmeme odzadu. Pauschek s Vaitkunasem přišli na pozice krajních obránců. V průběhu podzimu jsme si mysleli, že na tyto pozice hráče ani shánět nebudeme. Ale podívejte, jaký fotbalový život je. Zranil se nám Radek Šírl, v průběhu přípravy se nám zranil Martin Kolář a do začátku přípravy přišel ne úplně zdravý Jan Růžička. To nás nutilo vybrat na tyto pozice hráče. Lukáš byl již delší dobu vytipovaný. Ve Spartě se neprosadil, ale zatím jsem s jeho působením zde spokojený. Je to slovenský reprezentant, věřím, že se tady probudí. Oba dva, tedy i Egidijus, jsou podobní, mají buldočí povahu, jsou to jezdci. Taková krevní skupina Bohemky, takže si myslím, že si je fanoušci brzy oblíbí.

Když budeme pokračovat…
Erich Brabec přišel jako taková nadstavba. Byla možnost ho angažovat. Zvažovali jsme, jestli do středu obrany budeme potřebovat nějakého zkušeného hráče a tohle Erich naprosto splňuje. Plus jsou zde jeho fotbalové kvality. Jsem rád, že jsme ho získali. V záloze vstoupil Kuklys do našeho klubu jako velká voda. Je to hráč, který určitě rozšíří konkurenci na svém místě. Jsou tam vidět kvality, chuť jít do zakončení, ale nejenom ta chuť, on má i čich na fotbalové situace, umí být na správném místě. Musí si zvyknout ještě na rychlost a tvrdost, agresivitu naší ligy. Věřím, že se mu to podaří a bude posilou.

A ofenzivní hráči?
Věřím, že to co nám na podzim chybělo, ta dravost v útoku, zakončení, že nám to Ivan Lietava přinese. Začátek měl famózní, teď mu to malinko zvlhlo, ale my tam pořád cítíme tu sílu. Bude pro naše mužstvo posilou. Romana Artemuka jsme si vyhlédli z dorostu, dali jsme mu šanci a určitě nezklamal. Trochu ho limituje, že se na soustředění lehce zranil a absolvoval s námi jen dva tréninky, ale jeho čas přijde. Když se to bude v průběhu jara dobře vyvíjet, jakože tomu všichni věříme, tak určitě dostane příležitost.

A na závěr jedna zajímavost. Včera se v deníku Sport objevila tabulka se starty hráčů v Gambrinus lize a Pavel Horváth z Plzně vás na desáté příčce již vyrovnal a s největší pravděpodobností na jaře odsune na místo jedenácté.
Naštval mě! Už neměl rok hrát (smích). Já doufal, že mě z té první desítky už nikdo nedostane. Když to přeženu, tak jestli teď budu jedenáctý, tak kdybychom byli my po sezoně jedenáctí, tak budu spokojený.


Do utkání s Viktorií Žižkov určitě nezasáhne dlouhodobě zraněný Radek Šírl, který se již zapojil do rehabilitace. Ani mladíček Roman Artemuk, kterého trápí nespecifikované zranění kolene, s největší pravděpodobností se ale již v pondělí připojí k týmu. Postupně se zapojují do přípravy i hráči, kteří neabsolvovali zahraniční soustředění v Turecku, tedy Daniel Krch, Christian Ibeagha a Lukáš Budínský. Martin Kolář má problémy s kolenem a určitě nestihne začátek jarní části Gambrinus ligy. Pavol Orolín přestoupil do slovenského klubu druhé ligy FK Pohronie.

Zdroj - VĎ

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama