Červen 2014

IVAN TROJAN 50

30. června 2014 v 3:00 | Admin |  Výročí

Z vlajkonoše z kotle vršovického Ďolíčku přes post člena Družstva fanoušků Bohemians č. 1 až k dresu milovaných Bohemians, to je cesta skvělého herce. Stal jednou z tváří iniciativy při záchraně Bohemky v roce 2005, jehož podíl na získání důvěry veřejnosti znovuzrozeného klubu byl nezastupitelný. Stává se zřídkakdy, aby se fanoušek stal ikonou svého klubu, u Ivana Trojana to platí absolutně. Ivane, k Tvému významnému životnímu jubileu všechno nejlepší Usmívající se


Zdroj - VĎ


PAVOL OROLÍN

30. června 2014 v 2:00 | Admin |  Výročí

Bývalý slovenský záložník Bohemians dnes slaví 27. narozeniny. Všechno nejlepší Usmívající se


Zdroj - VĎ


Příští zápas - 2.7. - 17:00

29. června 2014 v 11:00 | Admin |  Příští zápas

2.7. 17:00

FK Pardubice

Bohemians Praha 1905

Zdroj - VĎ


Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové

29. června 2014 v 10:45 | Admin |  Novinky

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové

Bohemians Praha 1905

2

(0)

FC Hradec Králové

1

(1)

Benátky nad Jizerou, 28.6.2014 15:30

Branky: 43. Havel, 65. Mikuš - 33. Dvořák z penalty.

Rozhodčí: Hádek - Kříž, Matějček.

Bohemians Praha 1905 I. poločas: Havránek - Moravec, Cseh, Krch, Kalina - Jeremenko, Hubínek, Rada, Mosquera - Bratanović, Janga.

Bohemians Praha 1905 II. poločas: Havránek - Ibeagha, Brabec, Šmíd, Růžička - Nerad, Jindřišek, Budínský, Havel - Bourenane, Mikuš.

FC Hradec Králové: Koubek - Malinský, Sixta, Čermák, Zelený, Janoušek, Dvořák, Rolko, Mareš, Vlkanova, Štípek

Náhradníci: Kaspřák, Kuciak.


Zdroj - VĎ


TOMÁŠ POSPÍCHAL

26. června 2014 v 2:00 | Admin |  Výročí

Byl to velký fotbalista a ještě větší trenér. Rychlý, průbojný křídelní útočník získal na MS 1962 v Chile stříbrnou medaili. Deset let sloužil ve Vršovicích jako trenér, deset let patřila Bohemka k absolutní špičce. S mužstvem získal mistrovský titul, několik druhých a třetích míst, postoupil do semifinále Poháru UEFA. Bohemka pod jeho vedením hrála skvělý fotbal. Stal se legendou vršovického klubu, nejlepším trenérem v historii Bohemians. Nemocné srdce mu zabránilo v další fotbalové kariéře a bylo i příčinou předčasného úmrtí. Tento tvořivý a osobitý trenér by se dnes dožil 79 let.Zdroj - wikipedia.cz


Rozpis zápasů Synot ligy 2014 / 2015

25. června 2014 v 16:55 | Admin |  Novinky

Zdroj - VĎ


Rozhovor s Milanem Švengrem

24. června 2014 v 16:20 | Admin |  Novinky
Rozhovor s Milanem Švengrem

23.6.2014 17:23 Tomáš Mutinský

Brankář odpovídal na dotazy pro Virtuální Ďolíček.

Bohemka zahájila přípravu

Téměř okamžitě po ohlášení příchodu Milana Švengra do Bohemians na roční hostování s opcí se začalo nejenom na diskuzním fóru Virtuální Ďolíčku o tomto transferu hojně diskutovat. Sám Švenger inicioval uskutečnění rozhovoru pro stránky Bohemians. Nejdiskutovanějším tématem byl šest let starý incident v Čáslavi.

 • Milane, při utkání Čáslav - Bohemians v roce 2008 se v závěru zápasu událo něco nepříjemného z tvé strany k fanouškům Klokanů. Čím si to vysvětlit?


Já všechno hrozně prožívám a chci stále vyhrávat, ať už jsem na tréninku, nebo v zápase. Tehdy jsem byl navíc ještě mladý Janek. Utkání s Bohemkou bylo velmi vyhecované, obě mužstva hrála o postup. Na stadion přišlo navíc hodně fanoušků a my jsme dokázali vyrovnat až v úplném závěru. Hodně jsem provokoval, to ano, ale žádné hanlivé gesto, jak se občas píše, jsem na fanoušky neukazoval, to bych si nedovolil. Má reakce nebyla asi úplně ideální a za to bych se chtěl omluvit! Ale jak jsem již říkal na začátku, bylo mi dvaadvacet let a byl jsem i kvůli veliké návštěvě hodně vyhecovaný.

 • Na diskuzních fórech se to hodně řeší.


Chápu fanoušky, ta reakce v Čáslavi nebyla vážně přiměřená. Ale jsem profesionál, a když jsem nyní v Bohemce, budu dělat vše proto, abych předváděl vždy kvalitní výkony a získal si fanoušky na svoji stranu. Jak jsem říkal, chci stále vyhrávat. Nejsem v Bohemce jen proto, abych si zde odbyl roční hostování. Chci chytat a všem ukázat, že jsem dobrý gólman.

 • Jaké jsi měl možnosti před touto sezonou?


Měl jsem i více nabídek z Čech, ale zvolil jsem si Bohemku a to i díky výborným fanouškům. Navíc můj otec zde také hrával. Když v Bohemce chytal, nebyl jsem ještě ani na světě. V osmdesátých letech si za Klokany dokonce zachytal i evropský pohár proti ETO Györ. Zažil tady nejlepší roky svého fotbalového života. Táta je z toho nadšený, že jsem nyní v Bohemce!


Zdroj - VĎ


Plán letní přípravy

24. června 2014 v 15:40 | Admin |  Novinky


Plán letní přípravy

24.6.2014 9:02 Tomáš Mutinský

 • 23. 6. - zahájení přípravy
 • 28. 6. - turnaj v Benátkách (10:00 Bohemians Praha 1905 - FK Baumit Jablonec / FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové / další zápas 15:30 nebo v 17:30)

 • 2. 7. - 17:00 FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 (Lázně Bohdaneč)
 • 5. 7. - 11:00 FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 (Raspenava)
 • 7. 7. - 11. 7. - soustředění Břízky
 • 9. 7. 17:00 FK Varnsorf - Bohemians Praha 1905 (Břízky)
 • 12. 7. - zápas v jednání
 • 19. nebo 20. 7. - Bohemians Praha 1905 - FK Ústí nad Labem (Ďolíček)

Zdroj - VĎ


Bohemians zahájili přípravu

24. června 2014 v 15:10 | Admin |  Novinky

Bohemians zahájili přípravu


23.6.2014 10:15 23.6.2014 16:29 Tomáš Mutinský

V pondělí 23. června zahájili Klokani přípravu na další prvoligovou sezonu, která ponese tentokrát název Synot liga. Hráčský i realizační tým zaznamenal přes letní přestávku hned několik změn. Jak jsme již dříve informovali, novým hlavním trenérem se stal Roman Pivarník, asistentem zůstal Dalibor Slezák a nově se přidal i Tomáš Trucha, trenérem brankářů bude Martin Vaniak.

O odchodech jsme vás na Virtuálním Ďolíčku již dříve informovali. Z hostování se do svých mateřských klubů vrátili Martin Berkovec, Lukáš Pauschek, Jakub Hora, Egidijus Vaitkunas a Mantas Kuklys. Nově se k nim přidal i Martin Kolář, který si v současné době hledá angažmá.

Václav Kalina prodloužil s klubem smlouvu o jeden rok, kapitán Josef Jindřišek podepsal novou smlouvu na dvě sezony. Bohemka zahájila přípravu

Klub změnil hostování v přestup u Daniela Krcha, který podepsal v Bohemce smlouvu na tři roky. Na stejnou dobu podepsali smlouvu i mladíčci Michal Hubínek a Petr Dočekal, kteří se z juniorky přesunuli do přípravy k A mužstvu. K týmu se připojil po dlouhodobém zranění i Radek Šírl.

Z nových tváří se na tréninku v Hrdlořezích objevil Milan Švenger, který bude v Bohemce na hostování s následnou opcí ze Sparty. Za stejných podmínek bude v klubu působit i mladý slovinský útočník Elvis Bratanovič, který přichází z Teplic. V příštím týdnu by se do přípravy měl zapojit i bývalý hráč Bohemians Vojtěch Engelmann, který naposledy působil v pražské Dukle. Další hráči na testy by se Romanovi Pivarníkovi měli hlásit na středečním tréninku.

( Zdroj - VĎ )

Dětský den v Ďolíčku

22. června 2014 v 12:20 | Admin |  Kalendář akcí

Dětský den v Ďolíčku


20.6.2014 19:01 Tomáš Mutinský

Přijďte se svými dětmi ve čtvrtek do Ďolíčku, program začíná ve dvě hodiny.


Škola nám pomalu končí a naopak léto zase začíná. Přijďte si proto těsně před koncem školního roku se svými dětmi užít příjemné odpoledne do Ďolíčku. Klub Bohemians Praha 1905 ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 a pod záštitou starosty Mgr. Bohumila Zoufalíka připravil ve čtvrtek 26. června Dětský den. Odstartuje tak Léto s Klokanem, při kterém pro vás klub připraví další akce a vyvrcholí generálkou na ligu, která se odehraje 19. července v Ďolíčku.

Program Dětského dne začne již ve 14 hodin, kdy vystoupí na náměstíčku klaun Ferda. Ovšem již v tu dobu budou připravena další stanoviště - malování na obličej, skákací hrad, sprejerská deska, fotostěna a mnoho dalšího.

Po vystoupení na pódiu se otevřou pro všechny děti soutěže kolem hrací plochy. Jestli si vaše ratolesti budou chtít vysoutěžit zajímavé dárečky od Bohemky, Městské části a dalších sponzorů jako Barvy a Laky Hostivař, Adishop atd., musí splnit celé soutěžní kolečko. Kolem hrací plochy musí absolvovat například slalom, střelbu na branku, skákání v pytlích, přenesení ping-pongového míčku na lžičce a mnoho dalších disciplín.

Na náměstíčku bude pro děti probíhat i hudební produkce, připravena bude zmrzlina a ledová tříšť. I ve čtvrtek si samozřejmě všichni mohou přijít prodloužit, či zakoupit novou permanentní vstupenku na sezonu 2014/15. Prodej bude probíhat až do osmé hodiny večerní ve VIP.

Na všechny se moc těšíme!

Zdroj - VĎ