Leden 2015

Aleš Škerle přichází na půlroční hostování s opcí

27. ledna 2015 v 19:15 | Admin |  Novinky

Oficiální webové stránky Sigmy Olomouc přinesly zprávu o příchodu obránce Aleše Škerleho do Bohemians Praha 1905.

Sportovní ředitel hanáckého klubu Ladislav Minář informoval, že zkušený zadák přichází do Bohemky na půlroční hostování s opcí. Aleš Škerle byl jedním z testovaných hráčů během víkendových zápasů v Tipsport lize a sportovní úsek klubu se rozhodl pro jeho angažmá po zbytek sezony.

Dodejme, že trenér Bohemians Praha 1905 Roman Pivarník se s Alešem Škerlem již potkal právě v kabině Sigmy Olomouc.

( Zdroj - Bofor.cz )

Odstíny duše klokaní

27. ledna 2015 v 19:05 | Admin |  Novinky

V jaře roku 2008 byl fanouškům oficiálně představen úsměvný zelenobílý dokument o rozličných podobách osudového vztahu k Bohemce. V minulosti si jej fanoušci mohli zakoupit na DVD ve Fanshopu, celý náklad byl ale již před nějakou dobou vyprodán, a tak autoři dokumentu nabídli fanouškům možnost si celý dokument přehrát volně na Youtube, viz níže.

Dokument vznikal v průběhu pěti let a jeho hlavní kostru tvoří portréty jedné fanynky a tří fanoušků. Nechybí ani záběry ze života klokanů v pražské ZOO a samostatná retro kapitola vycházející z černobílých i ručně kolorovaných fotografií či vtipných koláží z bohemácké kroniky z první poloviny 80.let. Dva krátké komentáře ve filmu namluvil herec Ivan Trojan, autorem zajímavých postřehů o fenoménu fanouškovství je sociolog Jiří Bystřický.

Marek Jarolím: Jsem tady rád

18. ledna 2015 v 14:30 | Admin |  Novinky

16.1.2015 8:08 Tomáš Mutinský

Virtuální Ďolíček přináší rozhovor s novou posilou Bohemians.

Koncem minulého týdne se Marek Jarolím připojil k A mužstvu Bohemky a hned v sobotu nastoupil v základní sestavě trenéra Pivarníka s kapitánskou páskou na ruce. Ve vršovickém klubu podepsal dvouletou smlouvu a nastupovat bude s číslem sedm. Virtuální Ďolíček přináší krátký rozhovor s první zimní posilou.

Bohemians Praha 1905 - FK Ústí nad Labem 2:1 (0:0)

• Kdy začala komunikace mezi tebou a klubem?

Přibližně na přelomu roku, byl jsem v kontaktu s Tomášem Požárem. Poté se to uskutečnilo poměrně rychle.

• Jak ses cítil po prvním utkání?

Na podzim jsem nehrál kvůli zranění, takže jsem byl rád, že znova mohu nastoupit k utkání. Tyto zápasy na umělých trávnících jsou pro mě zatím testující. Hlavně chci, aby mi sloužilo zdraví a abych pravidelně trénoval. Nechci mít pauzu, chci mít kompletní přípravu. Cítil jsem se dobře. I v kabině je dobrá parta, je vidět že se tady táhne za jeden provaz, což je důležité. Jsem tady rád.

• V Liberci ti končila v lednu smlouva, ty jsi nechtěl pokračovat?

Já bych i pokračoval, ale majitel klubu se i díky tomu, že jsem byl celý podzim zraněný, rozhodl smlouvu neprodloužit a já to respektoval. Využil toho, na co měl právo.

• Byla i jiná možnost, než Bohemka?

V Liberci se stále nevědělo, jací přijdou trenéři. Já měl smlouvu do konce ledna a potom, co se ozvala Bohemka, jsem ani nic jiného neřešil. Zaujalo mě to a byl jsem rozhodnutý, že půjdu sem. Nic jiného jsem nehledal.

• Smlouvu jsi podepsal na dva roky, tudíž zřejmě neočekáváš krátkodobé angažmá…

Já už jsem se po zkušenostech, které jsem měl v zahraničí, chtěl usadit na delší dobu. Máme rodinu, narodil se nám syn, nechtěl jsem již cestovat. Pro ten fotbal je to lepší, že si člověk zvykne na mužstvo, na klub, je to celkově prospěšné. Pro mě ideální stav.

( Zdroj VĎ )

Jakub Rada zůstává v Bohemce (prozatím)

18. ledna 2015 v 14:10 | Admin |  Novinky

Dle informací zdroje blízkého klubu se vedení Bohemky nedohodlo s Mladou Boleslaví na podmínkách přestupu Jakuba Rady a záložník Bohemky pomůže "klokanům" se záchranou v jarní části sezony.

Aktualizováno 14.1.2015 16.30

Sedmadvacetiletý fotbalista nepovažuje setrvání v Ďolíčku za sportovní tragédii, nebude trucovat a s "Klokany" bude na jaře bojovat o záchranu.

"Zklamání je silné slovo. Lákalo mě to, ale setrvání v Bohemce není žádná tragédie, naopak. Měl jsem zájem jít do Boleslavi, ale nemám problém s tím, že zůstávám," řekl Rada v rozhovoru s ČTK a deníkem Sport po zápase přípravné Tipsport ligy s Kolínem (8:2).

"Vedení znalo moje stanovisko a myslím, že to i chápalo. Na druhou stranu mi Bohemka dala šanci v ligovém fotbale a za to, kam jsem se vypracoval, vděčím Bohemce. Není na místě, abych tady dělal nějaký bordel nebo se choval nepřístupně," uvedl středopolař.

poutak-rada-jakub-radost-750x375

( zdroj Bofor.cz )

V Bohemce se objeví Marek Jarolím

11. ledna 2015 v 14:05 | Admin |  Novinky

9.1.2015 10:53 Svatoslav Baťa

Tvořivý záložník Liberce se již dnes zapojí do přípravy.

Během pátečního dne se do přípravy s Bohemians zapojí třicetiletý záložník Marek Jarolím. Kreativní středový hráč by měl pomoci naplnit cíl, který si před sezónou vytyčilo vedení Klokanů, a sice posílit ofenzivu týmu.

Ještě ve čtvrtek makal na soustředění libereckého Slovanu v Břízkách, v pátek se již bude hlásit novému trenérovi. Jarolím dnes bude absolvovat první trénink na hřišti s novými spoluhráči, zítra by se pak již mohl objevit v sestavě Bohemky v zápase proti Ústí. "S vedením Liberce i se samotným hráčem jsme již v podstatě domluveni na podmínkách přestupu, proto se již dnes může Marek plně zapojit do přípravy na jarní část v Bohemce," objasňuje současnou situaci sportovní ředitel Bohemians Praha 1905 Tomáš Požár.

Do Bohemky přichází v osobě Marka Jarolíma zkušený hráč, bývalý mládežnický reprezentant ČR. Jeho největší devizou je kreativita v útočné fázi. Ve svých předešlých působištích dokázal připravit spoustu branek, sám je i autorem 34 ligových gólů, přičemž v Synot lize nastoupil ke 210 zápasům. V dresu Liberce přidal i premiérový zářez na evropské scéně, když zařídil svou trefou výhru na půdě Košic. Silnou stránkou Jarolíma je i rozehrávání standardních situací.

Marek Jarolím prošel mládežnickou výchovou ve Spartě, do ligy nakoukl poprvé před deseti lety v dresu tehdejšího nováčka z Mladé Boleslavi. Následovalo tříleté angažmá v Plzni, odkud si ho vytáhl do pražské Slavie jeho strýc Karel Jarolím. Naše nová posila se tak může chlubit dvěma mistrovskými tituly získanými v dresu vršovického rivala. Následovalo angažmá v Jablonci, Teplicích a čínsko-řecká zahraniční anabáze. V dresu libereckého Slovanu odehrál jaro 2014, v létě se však podrobil operaci kolene a od fotbalu si musel nuceně odpočinout. Do plného tréninku se dostal po plném uzdravení v průběhu října, základní sestavu už si v Liberci do konce podzimu ale nevybojoval.

Přejeme nové posile hodně úspěchů v zelenobílém dresu!

( zdroj VĎ )

Klokani zahájili zimní přípravu

11. ledna 2015 v 13:55 | Admin |  Novinky

5.1.2015 16:42 Svatoslav Baťa

Hráči se dnes po dovolené poprvé sešli v Ďolíčku.

V pondělí 5. ledna skončilo pro hráče i realizační tým Bohemians Praha 1905 období zimního spánku. Téměř přesně po měsíci se kabina áčka ve vršovickém Ďolíčku opět rozezněla hlaholem a tréninkovým ruchem.

Trenéru Pivarníkovi se do zimní přípravy přihlásilo 22 hráčů. V kabině chyběl z kádru pouze Mosquera, který teprve během dne přiletěl zpět z pobytu u své rodiny v Kolumbii. Menší zdravotní problémy potom trápily Vojtěcha Engelmanna. Ten se tak do tréninku zapojí postupně v příštích dnech.

V kádru Bohemky se udály první změny. Fanoušci už neuvidí v zelenobílém dresu Ericha Brabce, který se rozhodl neprodloužit smlouvu končící po podzimní části sezóny. Zkušený stoper se tak přišel již jen rozloučit se svými bývalými spolubojovníky. Z kádru áčka vypadl také obránce Christian Ibeagha. Americký fotbalista by měl zbytek sezony strávit na hostování v druholigovém dánském klubu FC Fredericia.

Oproti tomu oživila mužstvo první nová tvář. Do přípravy se zapojil 25letý slovenský obránce Patrik Vajda, odchovanec Dukly Banská Bystrica. "Patrik je univerzální defenzivní hráč, který může nastoupit jak na pravém kraji, tak ve středu obrany," zdůvodňuje výběr posily trenér Roman Pivarník. "V Dukle se mu náramně vydařila podzimní část slovenské ligy. Dokáže podpořit i útočnou fázi hry, do sítě soupeřů nasázel čtyři branky. Věřím, že může zvýšit konkurenci na postu, kde to Bohemka hodně potřebuje." Vajda je v Bohemce na testech, o jeho případném angažmá bude rozhodnuto po prvních přípravných zápasech. V Banské Bystrici se nedohodl na prodloužení smlouvy, je proto v tuto chvíli volným hráčem.

Patrik Vajda není jediným nováčkem, který se v týmu Bohemky objeví. Sportovní vedení klubu klade nyní důraz na posílení útočné fáze hry, jednání se tedy ubírají především tímto směrem. Další hráči by se proto mohli objevit u Botiče v příštích dnech. Pohyby v kádru ovšem nebudou nijak výrazné, cílem je spíše současný tým stabilizovat.

Bohemka začala náročnou zimní přípravu dvoufázovým tréninkem. Po srazu v Ďolíčku se tým vydal do přetlakové haly Lokomotivy Vršovice, kde se věnoval silovým cvičením. Odpoledne pak následovala herní fáze přípravy na umělé trávě Meteoru Praha. Ve stejném režimu budou hráči nabírat síly po celý týden. Na jeho konci nás pak čeká první přípravný zápas proti FK Ústí nad Labem. Ten bude mít výkop v sobotu 10. ledna v 10:30 na umělé trávě Meteoru na Bedřichovské ulici v Kobylisích. Všechny fanoušky lačné po fotbalu na zápas s Ústím tímto srdečně zveme.

Podzimní pitva, část druhá

11. ledna 2015 v 13:30 | Admin |  Novinky

V první části jsme si letmo probrali úvodní osmičku zápasů, které se na podzim odehrály. V této druhé si projdeme zbylých (a jak dnes již víme) méně úspěšných osm utkání.

2014-podzim-pitva-09-banik-fanousciPo vynikajícím vršovickém derby čekal klokany nejdelší výjezd letošní ligové sezóny. Možná ten úplně poslední v historii na ostravské Bazaly. Baník, který na podzim předčil očekávání asi úplně všech, byl pro Bohemku velice těžkým soupeřem. V první půli klokany jasně přehrával, nutno uznat, že ze strany zelenobílých to byl absolutně nepovedený poločas, dalo by se říci, že lajdácký a odchozený. Ve druhém poločase se hra mírně zlepšila, i přesto, že Štěpán hlavou hned po změně stran orazítkoval tyč. Když už to vypadalo, že se diváci branky nedočkají, zvláště poté, co Baník dohrával v deseti, tak naskočil Stronati na Kukecův centr a poslal klokany domů s prázdnou.

2014-podzim-pitva-10-budejovice-hraciPrvní říjnový víkend přijelo do Ďolíčku českobudějovické Dynamo s Jakubem Horou, hráčem, který pomáhal v minulé sezóně k záchraně. Hned v úvodu si vytvořili hosté velkou šanci, jinak byli zelenobílí lepším týmem, byli více na balónu, ale velmi těžce se dostávali přes obranný blok v černých dresech. Do druhého poločasu vstoupili opět velkou šancí budějovičtí, Klesa byl blízko vstřelené branky. Poté už se opět taktovky ujala Bohemka a Mosquerova hlavička jí poslala do vedení. Pět minut poté přitáhla ve vápně gravitace k zemi Mikuše a kapitán Jindřišek z penalty vyslal klidovou branku do klokaních řad. A za dalších několik minut zužitkoval Bartkův centr Jakub Rada. Hotovo. 3:0 - paráda!

2014-podzim-pitva-11-teplice-hraciV Teplicích se odehrálo představení z kategorie katastrofálních. Nejprve Salami ve druhé minutě likvidačně trefil do hrudníku Ericha Brabce, aby se Bohemka v deseti mohla dostat do vedení, jenže Grigar byl proti Mosquerově veliké šanci. Žel to byla jediná pořádná šance klokanů v první půli, kteří měli jinak kolotoč zdarma. Ve 42. minutě již tlaku domácích neodolali a Ljevakovič brankou do šatny dal gólový obrázek průběhu hry. Během deseti minut druhého poločasu pověsily Teplice další dvě branky do Švengerovy sítě a v 66. minutě dal Salami razítko na debakl. Třígólové domácí vítězství bylo zapomenuto a nic na tom nemohlo změnit ani Mikušovo snížení.

2014-podzim-pitva-12-liberec-fanousciPokud bylo nějaké mužstvo na podzim vyloženě zklamáním, tak zcela jistě Slovan Liberec. Pohárový účastník prožil bídný podzim a jevil se jako ideální soupeř do Ďolíčku pro vylepšení reputace. Fotbal s velkým množstvím šancí - nutno říci, že obrany nebyly ani náhodou bezchybné - mohl diváky bavit. Klokani přečkali tlak hostí, ale neshoda stoperů nabídla Pavelkovi jeden z jeho lehčích gólů v kariéře. Klokani srovnali do šatny, Bratanovič krásně na malém vápně přehodil brankáře. Ihned po přestávce v souboji Fleišman vs. Šmíd upadl stoper Bohemky a Josef Jindřišek proměnil penaltu. Místo toho, aby byli na koni klokani, zvedli se Liberečtí. Luckassen vyrovnal a Delarge poslal hosty do vedení. V závěru Liberec skóroval počtvrté a domácí reparát se rozhodně nepodařil.

2014-podzim-pitva-13-boleslav-hraciUtkání ve městě automobilů moc fotbalové krásy nepřineslo. Boleslav zdaleka nehrozila takovým způsobem jako by se čekalo, oproti tomu klokani nesehráli vůbec špatné utkání. Bratanovič dvě slušné šance nevyužil, oproti tomu Tavares poslal po standartní situaci balón za Švengerova záda. Druhá půle nabídla na každé straně jednu solidní šanci, ale ani Ďuriš, ani Mosquera své šance nevyužili a tak zůstaly všechny body v Mladé Boleslavi.

2014-podzim-pitva-14-brno-hraciJedno z nejhorších a nejnudnějších utkání v historii ligového fotbalu byl domácí zápas s Brnem. Trenéři Kotal a Pivarník se po zápase předháněli, čí mužstvo bylo horší a vzájemně se shodli, že na utkání vlastně jinak vůbec není co hodnotit, protože to byla opravdu katastrofa. Remíza 0:0 byla naprosto spravedlivá, ale ztráta to byla pro obě mužstva.

2014-podzim-pitva-15-plzen-hraciPosledním soupeřem, se kterým se ještě Bohemka neutkala, byla Viktoria Plzeň, vedoucí tým soutěže a kandidát na mistrovský titul. Lepší domácí se dostali do vedení po půl hodince hry, penaltu proměnil Hořava. Těsně před poločasem Mosquerova hlavička vyděsila domácí publikum, ale Kozáčik ve spolupráci s břevnem domácí svatyni uchránil. Chvilku po půli sehrála Plzeň velmi dobře brejkovou situaci a nešťastník Jindřišek srazil balón do vlastní brány, čímž věnoval Plzni dvoubrankový náskok. Svojí smolnou chvilku kapitán v zápětí napravil chytře kopnutým trestným kopem. Konečný stav 2:1.

2014-podzim-pitva-16-slovacko-hraciÚplně posledním utkáním, které klokani na podzim odehráli, byl domácí souboj se Slováckem. V utkání šlo o to, kterému ze soupeřů se bude klidněji ukládat k zimnímu spánku a následně příjemněji vstřebávat pořádné fyzické dávky. Úvod utkání byl strhující. Na Doškův vedoucí gól okamžitě odpověděl Rada. Následně po faulu na Moravce poprvé v sezóně selhal z penalty Josef Jindřišek a dal předzvěst nepříjemnému konci pro klokaní barvy. V 67. minutě rozhodl Trávník o třech bodech pro hosty a solidně rozjetá podzimní část se tak k jejímu konci pořádně znegovala.

Druhá půlka byla fakt slabší. Doma s příšernejma Budějkama to bylo celkem fajn, ale i tam to chvílema smrdělo. V Bolce to nebyl zlej výkon, ale fotbal se hraje na góly. V Teplicích to byl průser, tam vůbec není o čem. Na Baníku to byla možná trochu smůla, v Plzni se body nečekaly, ale…

Zápasy s Brnem, Libercem a Slováckem, to je fakt průšvih mančaftu. S Brnem to vypadalo, jako kdyby vlastně vůbec nikdo nechtěl hrát fotbal. Já nevím, co si všichni mysleli? Jestli se to udělá samo? Vždyť i kolega Horník věděl, že fotbal se neudělá sám. Jestli ten zápas sledoval někdo naprosto nezasvěcený, tak si myslel, že je na estonském okresním přeboru a to ještě přišli hráči po flámu nebo rovnou z práce. Já pochopím, že když jeden tým hrát nechce, tak tomu druhému se hraje obtížně, ale tady nechtěl hrát ani jeden.

S Libercem? Když otočím zápas, tak mě to musí nakopnout, musím být v laufu, musím lítat jako magor a jak vždycky říkal Víťa Voráček (můj první trenér), tak klidně deset minut kopat balón na tribunu, ale hlavně nedělat hovadiny. Efekt to mělo spíše obrácený, Liberec otočil a jestli některé body musí Bohemku extra mrzet, tak právě tyhle. Poslední mač se Slováckem, i s odstupem času, ať se na mě Pepa nezlobí, ale zazdil to on. Já chápu, měl nějakou sérii a všechno, ale kopat pětkrát penaltu jeden hráč a pětkrát dost podobně, to si koleduje o problém a ten se opravdu dostavil. Vzpomeňme si, jak byl po čase prokouknutý Radek Sňozík a to ani náhodou nekopal za podzim takové množství desítek. Myslím si, že občas otočit exekutora by nebylo marné a jsem přesvědčen, že Kuba Rada by si s tím v klidu poradil.

Celkově třinácté místo a Bohemku opět čeká tuhý boj o záchranu. Velmi to připomíná poslední sestupovou sezónu, kdy Medynského družina po devíti kolech atakovala evropské poháry a poté nebyla schopna utrhnout patnáct zápasů v řadě. Do této série ještě chybí dost zápasů a doufám, že se nebude opakovat. V prvních třech jarních kolech má Bohemka doma dva přímé konkurenty - Jihlavu a Příbram, zvládnout tyto dva zápasy bude klíčové pro to, aby se neopakoval loňský stres až do posledního kola. Tým na to má. Herním projevem, ani hráčským kádrem rozhodně není tím nejhorším v lize. Musí to však prokázat na hřišti a to by mělo být novoročním předsevzetím kouče Pivarníka!

Váš TEME, neobjektivní kritik a milovník atraktivní útočné kopané

Podzimní pitva, část první

11. ledna 2015 v 13:10 | Admin |  Novinky

Pro obyčejné smrtelníky skončila nejhektičtější část roku - Vánoce. Pro fotbalové profesionály skončila jedna ze dvou dovolených a nastává nejneoblíbenější část jejich zaměstnání - zimní příprava. Než však hráči před prvním přátelským zápasem proti Ústí nad Labem vypotí přebytečné dekagramy, pojďme si ve dvou částech shrnout uplynulou podzimní část a zkusit si tipnout, jak by asi mohlo vypadat fotbalové jaro z klokaního pohledu.

2014-podzim-pitva-01-sparta-kotelNovou prvoligovou sezónu začala Bohemka v domácím utkání proti poslednímu mistrovi z Letné. Sparta přijela do Ďolíčku se zelenobílým odchovancem Martinem Nešporem, který se dokonce představil v základní sestavě. Byl to právě důrazný forward, který otevřel skóre utkání. Fatální chybu totiž předvedl brankář Havránek, kterému se nepovedla klička. I ptáci na střeše si pak začali prozpěvovat, že tímto momentem si Jirka definitivně zajistil, že nebude moci dělat ligovou brankářskou jedničku a přitom bohatě stačilo, aby proti němu běžel kdokoli jiný, než právě Martin. No jóóóó, jenže ta šance, že parťákovi udělám kličku, večer to bude v Dohránu a já mu pak ještě navíc budu moci zavolat a smát se mu dva týdny… Inu občas se něco nepovede. Na 2:0 zvýšil Hušbauer, chvilku po něm snižoval výsledek na konečnou podobu 1:2 Michal Šmíd. První domácí zápas přinesl -3 body do tabulky pravdy, avšak nebylo to nikterak neočekávané.

2014-podzim-pitva-02-slovacko-hraciV prvním srpnovém zápase jeli klokani do Uherského Hradiště na půdu Slovácka. Do branky se po Havránkově nepovedeném představení postavila budoucí jednička - ze Sparty hostující Milan Švenger. Fotbalový svatý (ne Roman Berbr) mu však přichystal nemilé přivítání v jeho prvním ligovém zápase za Bohemku. Čtyřgólová lekce (ano, naprosto proti očekávání se trefil Libor Došek a dokonce dvakrát) byla nepříjemným šokem, ale při zpětném pohledu na úvod sezóny, který mělo Slovácko, se vlastně nic katastrofálního nestalo.

2014-podzim-pitva-03-jihlava-hraciTřetí ligové kolo vyhnalo klokany opět k zápasu na cizím stadionu. Soupeřem byla Vysočina Jihlava. Ve druhém utkání za sebou se trefil útočník Mikuš. Po přestávce přišlo Kučerovo vyrovnání a zápas pomalu směřoval do remízového konce. V osmaosmdesáté minutě však Radův perfektní balón za obranu uklidil ve skluzu Martin Cseh a srovnal klokaní hodnotu v tabulce pravdu na rovnou nulu.

Z prvních třech zápasů se dalo vypozorovat, že mužstvo získává svojí tvář pod vedením nového trenéra Pivarníka. V utkání se Spartou mu možná mírně pomohl slabší výkon hostí, kteří byli nejhratelnější za posledních deset let. Costa hořel jako papír a Moravec si s ním mohl dělat prakticky co chtěl. Hušbauer (já vím, bude to znít směšně) vyjma vstřeleného gólu nepředvedl nic (gól super, ale od klasické desítky se čeká i trochu něco jiného). A tak si fanoušci možná doposud kladou otázku, co by, kdyby, Havroš.

Slovácko čaplo na začátku sezóny formu jako hrom a odskákal to nejeden lepší tým, než ten zelenobílý, tady asi nebude žádný extra komentář třeba. No a pokud jde o utkání v Jihlavě, tak tam se relativně ukázalo to, o čem kouč Pivarník mluvil od svého příchodu, že je mile překvapený z morálky mužstva.

2014-podzim-pitva-04-jablonec-hraciDruhý domácí duel přivezl do Ďolíčku opět pohárového adepta. Velkým čápem Peltou vlastněný Jablonec, který během léta po zpackané minulé sezóně výrazně posílil. Úvodní výsledky Severočechů sice nebyly kdovíjaké, ale vzhledem k tomu, že mužstvo trenéra Šilhavého si teprve sedalo, se nedalo očekávat vůbec nic lehkého. To ostatně potvrdil Rossi již po deseti minutách, kdy Milan Švenger lovil poprvé kulatý nesmysl ze své svatyně. Po půli zvýšil skóre Jan Kopic a za klokany korigoval skóre Elvis Bratanovič. Za první čtyři kola asi nejslabší výkon, druhá prohra doma, avšak stále se díky relativně těžkému losu nedělo papírově nic hrozného.

2014-podzim-pitva-05-pribram-hraciNesestupitelná Příbram na stadionu StarTip Arena, soupeř pro páté kolo. Po první půli vedli domácí 1:0, a co si budeme nalhávat, to bývá výsledek, který si většinou Starkova družina pohlídá. V 50. minutě však začal Jhon Mosquera senzační obrat, poté se přidal Honza Moravec a dvě minuty před koncem základní hrací doby předvedl fantastický sprint přes celé hřiště Erich Brabec na jehož konci věnoval Bohemce dvoubrankový náskok, který v závěrečných sekundách ještě snížil Švancara. Více už však domácí nestihli, mohli litovat zahozených šancí, klokani jim uštědřili tak trochu lekci z produktivity a se třemi body v kapse odhopsali směr Praha.

2014-podzim-pitva-06-hradec-hraciDomácí zápas s Hradcem Králové, první domácí utkání, kde se prostě jasně očekávaly tři body. Kdy jindy a s kým jiným by měli klokani doma konečně zabrat. Realita však bývá občas relativně krutá. Již ve čtvrté minutě po faulu na Jakuba Radu proměnil penaltu Josef Jindřišek a cesta za body byla naprosto jasně narýsováná. Jakub Rada vyrobil penaltu i na druhé straně, když si sáhl na míč rukou a Dvořák poslal míč přesně doprostřed brány - 1:1. V první půli lepší Hradec, ve druhém Bohemka, celkově z utkání vyplynula spravedlivá remíza a další domácí ztráta bodů. Tentokráte však už ne tak snadno omluvitelná.

2014-podzim-pitva-07-dukla-hraciNásledovalo pražské dvojutkání. Jeho první část se odehrála na Julisce, kde sídlí Dukla Praha. Domácí byli velkou část utkání lepším mužstvem, zejména začátek druhého poločasu vypadal, jako kdyby půlka zelenobílého týmu ještě nevyšla z kabiny. O to hůře muselo domácím být, když v 79. minutě vyslal Honza Moravec projektil z kategorie excelentní a rozhodl, že tři body poputují do Vršovic. Bohemka vyhrála potřetí za sebou venku. Neuvěřitelná věc.

2014-podzim-pitva-08-slavia-hraciPolovinu podzimní sezóny zakončilo domácí derby se Slavií Praha. Sešívaní po slibném rozjezdu sezóny začali postupně padat tam, kam dle hráčského kádru patří. Podle hlasování fanoušků nejlepší podzimní zápas Bohemky. Jednoznačně lepší klokani si vytvářeli šance, relativně laxní Slavii nedávali až na výjimky příležitosti, ale stále nedokázali převahu vyjádřit gólově. Až po hodině hry upadl ve vápně Mosquera a kapitán Jindřišek z penalty poslal zelenobílé do vedení. Vedení poté pojistil Ivan Lietava. První domácí výhra tak přišla až v osmém kole, díky výsledkům na venkovních hřištích se v tabulce pravdy nic tak zlého nedělo.

První část podzimu by se dala shrnout jako relativně úspěšná, zejména po bodové stránce. Výkony týmu a pak především některých jedinců byly občas dosti nevyrovnané, což je některý divák za cenu bodů schopen odpustit.

Z čeho já pláču, ale hlavně smíchy teda jsou ty dvě desítky, hlavně ta proti Slávii. Já mám Jhona docela rád, je to taková ta fotbalová gazelka, není to sice úplně můj šálek fotbalisty, ale vzhledem k tomu, jaké má spoluhráče, je občas docela radost se na něj dívat. Co ale k smrti nesnáším, jsou ty jeho divadla a filmařské akce, za které by se klidně mohl objevit v nominaci za Oscara za vedlejší roli (hlavní skokani jsou přeci jenom z jiných týmů). Jinak docela slušných osm kol. Snad vyjma zápasu s Hradcem, takové týmy se prostě doma musí porážet, zejména, když člověk vidí, v jakých exkrementech plavou…

TEME

„Bednyho bedna“ hlásí dalších téměř 100 000 korun

11. ledna 2015 v 13:00 | Admin |  Novinky

"Bednyho bedna" hlásí dalších téměř 100 000 korun

Během celého podzim mohli fanoušci nejen na ligových zápasech, ale také během dalších akcí jako Memoriál Lukáše Přibyla nebo Vánoce s Klokanem, darovat klubu 30 korunovou zálohu na kelímek prostřednictvím "Bednyho bedny". Fanouškovský nápad - realizovaný Družstvem fanoušků Bohemians - zanedlouho oslaví dva roky existence a celková částka darovaná fanoušky Bohemce se již přehoupla přes 300 tisíc korun.
Celkový součet darovaných kelímků od července do prosince roku 2014 je 3177 kelímků, vyjádřeno v penězích tedy 95 310 Kč. Speciální účet "člena" DFB č. 2057 se po podzimu zastavil na částce 339 030 Kč.
Nejvíce kelímků vhodili fanoušci do "Bednyho bedny" při vydařeném zápase se Slavií - 511 kelímků, celkem se během ligových zápasů vybralo 2740 kelímků. Při pohárových zápasech darovali fanoušci klubu 232 kelímků, při akcích Memoriál Lukáše Přibyla a Vánoce s Klokanem celkem 120 kelímků a během letních přípravných zápasů pak 85 kelímků.
Pro zajímavost ještě doplníme, že nejméně štědří byli fanoušci při ligovém zápase se Zbrojovkou Brno, pouze 243 kelímků. "Bednyho bedna" je vlastně takovým lakmusovým papírkem výkonů týmů. Zápas se Slavii jste totiž sami v hlasování zvolili jako nejvíce povedené utkání podzimu, nejhorším naopak bezbrankovou remízu s Brnem.