29. března 2015 v 12:45 | Admin |  Příští zápas

Bohemians Praha 1905

Zdroj - VĎ

Tým jednoho poločasu

23. března 2015 v 19:45 | Admin |  Novinky

Jako přes kopírák začínají vypadat zápasy Bohemky, bez ohledu na soupeře a konečný výsledek. Když si zpětně projdete minimálně poslední tři utkání na jaře, jakoby se tým dokázal koncentrovat a prodat, co v něm je, pouze během prvních pětačtyřiceti minut. Druhý poločas mohou fanoušci jen trnout v obavách o výsledek a přemýšlet, kam se poděla jedenáctka z první půle.

V Jablonci jsme do zápasu nastupovali jako outsider, ale díky koncentrovanému výkonu celého týmu jsme Jablonec nepustili prakticky k jediné pořádné střele na branku. Nutno dodat, že dopředu jsme také nepředvedli prakticky nic, ale bod z Jablonce by se počítal. Střih, druhý poločas, několik individuálních chyb a kolaps celého týmu, třígólový výprask.

Zápas v Hradci jsme v prvním poločase dle slov trenéra Pivarníka měli pod kontrolou. Byť nemohu úplně souhlasit a rozdávat optimismus na potkání, dostali jsme v prvním poločase na podnose možnost vzdálit se sestupovým příčkám. Výsledek si netřeba připomínat. Poločasová přestávka ale v hlavách našich hráčů nedělala ještě větší paseku a místo zklidnění po neproměněné penaltě a koncentrace na druhý poločas bylo na hřišti rázem jen jedno mužstvo, východočeské.

Včerejší zápas s Duklou, něco podobného, ale v ještě okatějším provedení. "Klokani" na Duklu nastoupili s obranou hodně nahoře a Dukla měla s naší hrou obrovské problémy, které vyústily v několik slibných šancí, a fanoušci mohli být po prvním poločase - až na stav skóre - spokojeni. Jenže čtvrthodinka pauzy a situace na hřišti vůbec nepřipomínala první půli… Za bezbrankovou remízu můžeme poděkovat Zdeňku Zlámalovi.

Otázka je nasnadě. Co se to proboha děje v naší kabině o poločase? Diametrálně odlišné poločasy mi v ledasčem připomínají trenérskou štaci Pavla Hoftycha, akorát v obráceném gardu. Bohemka pod "Hofťou" v řadě zápasu tahala ze začátku za kratší konec, v prvních pětačtyřiceti minutách jsme nepředvedli kolikrát vůbec nic, ale během poločasové pauzy se tým dokázal oklepat, ve druhé půli byl rázem na hru soupeře připraven a dokázal převzít iniciativu. Jenže nám se teď děje přesný opak.

Nedokáže snad trenér Roman Pivarník správně reagovat na vývoj hry? Trenérovo lpění na několika hráčích v základní sestavě, kteří dlouhodobě odvádějí podprůměrné výkony a sráží výkon celého týmu. K tomu přičtěte prakticky jak přes kopírák stále stejná střídání, která na tvářích fanoušků vyvolávají jen ironický úsměv a v hlavách podezření, že trenér chce hrát o desíti nebo rovnou devíti hráčích, mu kredit příliš nevylepšují. Pohled na statistiky nám také napoví, že trenér Pivarník patří mezi trenéry, kteří střídají málo, a čas, ve kterém se průměrně rozhoupe k prvnímu střídání, je jeden z nejvyšších v celé lize. Při porovnání s dalšími lodivody Bohemky z poslední doby je vůbec nejméně a nejpozději střídajícím trenérem.

Pokud ale sledujete trenéra Pivarníka během zápasu, má hráčům stále co říct a má řadu připomínek k jejich hře. Neplní snad hráči jeho pokyny nebo je prostě nechápou? Trenér Pivarník je s týmem celou sezonu a přivedl si několik hráčů, se kterými spolupracoval v minulosti, tady zádrhel nebude. Je před námi reprezentační přestávka, přípravné utkání s Jihlavou a pak vršovické derby. Dosavadní strategie trenéra je spíše přežíváním na hraně sestupu s nejistým výsledkem. S ohledem na los, kdy nás čekají další aspiranti na sestup venku, je nejvyšší čas něco změnit a zapracovat na hlavách hráčů (a teď opravdu nemyslím účesové komedie). Tým hrající o záchranu nemůže na hřišti existovat pouze jeden poločas.

...

Zdroj - Bofor.cz

Na Slavii pochodem a všichni v bílém!

23. března 2015 v 19:20 | Admin |  Kalendář akcí

18.3.2015 16:59 Svatoslav Baťa

Předprodej vstupenek a tématických trik začíná v neděli.

Blíží se jeden z vrcholů sezóny - vršovické derby se Slavií. V sobotu 4. dubna budeme hosty u sousedů na stadionu v Edenu. Utkání začíná ve 20:15.

Na tento očekávaný duel je pro fanoušky připraveno několik speciálních akcí. Synot liga zařadila zápas do režimu Duel rivalů, proto budete zásobováni množstvím zajímavostí a reportáží po celý týden před zápasem. To nejdůležitější pro fanoušky Klokanů však přichystala Bohemka ve spolupráci s fanouškovskou skupinou Sektor 1905.

Už je to nějaký čas, co Prahou protékala jednotná řeka bohemáckých fanoušků, odhodlaných dobýt velký triumf. Jistě si vzpomenete třeba na památný pochod na Strahov ve žlutých trikách. Proto fanoušci pořádají i na toto derby se Slavií velký pochod od Ďolíčku k Edenu, který bude vyrážet od našeho stadionu v sobotu v 18:30. Sraz účastníků je na Bohemce v 18:00, Družstvo fanoušků Bohemians stále shání dobrovolníky, kteří by si na sebe vzali reflexní vestu, neboť podle zákonných předpisů je požadován určitý počet pořadatelů pochodu. Dobrovolníci se můžou hlásit Michalu Holasovi na telefonu 736131631. Upozorňujeme, že podle magistrátní vyhlášky je v Praze zakázáno používání zábavní pyrotechniky na veřejných prostranstvích, proto se jejího odpalování zdržte, ať nedáváme policejním složkám zbytečný důvod k zásahu.

Rádi bychom, aby Bohemka měla velkou a opticky výraznou podporu! Proto budou ve fanshopu v Ďolíčku připraveny ke každé vstupence do sektoru hostí ke koupi i bílá trika s motivem z dílny Sektoru 1905, která pořídíte za příznivou cenu 149 Kč! Jejich prodej startuje společně s předprodejem vstupenek během zápasu s Duklou, kdy však nebudou z kapacitních důvodů přímo v kamenné prodejně fanshopu. Lístky i trika budou v prodeji jak u obvyklého stánku fanshopu na náměstíčku, tak i na prodejním místě přímo v kotli Bohemky pod hodinami. Vstupenka na vršovické derby do sektoru Bohemians vyjde na 160 korun.

Předprodej vstupenek a prodej triček pak bude ve fanshopu probíhat až do vyprodání kapacity sektoru v obvyklých otevíracích hodinách. Poslední příležitost ke koupi bude v Ďolíčku v den zápasu od 17:00 do 19:30. Pozor, v Edenu se lístky do našeho sektoru nebudou prodávat ani před utkáním, budou k dostání pouze na Bohemce!

Pojďme dobýt Eden všichni v bílém! Žádné pražské "S" neskolí Klokana!