Červen 2015

Třetiligová elegie

25. června 2015 v 19:05 | Admin |  Novinky

Třetiligová elegie

Psychika je k minulosti milosrdná. Tak jako s nostalgií vzpomínáme na první lásky, první třídy či první auta, stane pod laskavým potahem času příjemnou vzpomínkou i první krach. A o to romantičtěji na něj budeme v budoucnosti vzpomínat, půjde-li o zkušenost ojedinělou.

Čekalo se, věřilo, zavřelo, bojovalo a sbíralo tak dlouho, až nakonec klub vstal z vlastního popela. Že ne vždy bylo všechno geniálně promyšlené je dnes asi jasné, ale podrobnosti nechme těm, co vědí. Pro nás ostatní tu zůstal příběh.

Vyprávění o emocích, kamarádech, radosti z proher i nejmenších prkotin. Jednou, při pohledu ze vzdálenější budoucnosti, bude nejčernější období Bohemky k nerozeznání splývat s jejími nejslavnějšími dny, kdy šlo o trošku víc, než fotbal, než o běhání pruhovaný partičky za balonem.

Bylo by těžký dohledávat, co se se všemi stalo, možná příště. Ale díky těm pár klukům máme tolik přátel, vzpomínek a zážitků, že jsou mezi hráči trošku výš, než dnešní "hvězdy" z hostovaček. A je mi jedno, že to nebyli žádní velcí fotbalisté, prostě si to tak pamatuju.

A klub? Nápady realizoval na koleně, přesto byla většina přijata s nadšením… A těch lidí, všude narváno, že se ani pohnout nedalo.

Kde jsme dnes? Máme sportovní komisi, ale míň vlastních hráčů. Máme mediální úsek, ale méně mediálního prostoru a vlastně i fanoušků. Strukturou připomínáme průměrně fungující klub s průměrnými výsledky. Není to škoda? Nebo je to dobře?

Ze sestavy Kolář - Škoda, Lukáš, Freisler, Růžička - Malý (M. Svozil), Rosický, J. Svozil, Jiroušek - Slezák, Strnad (Vyskočil) to do reprezentace dotáhl jeden. Možná ten, do kterého by to tehdy nikdo neřekl. Bez ohledu na to, že šlo o 13 vesměs průměrných fotbalistů, byli součástí něčeho výjimečného.

Po deseti letech, vesměs odstrkávání, končí v Bohemce coby hráč ten poslední. Nehrál snad jen gólmana, ale myslím, že kdyby to šlo, klidně by si zachytal. A motal se všude stejně.

Díky, Růžo!

VojtaM

...

Zdroj - Bofor.cz


Rada hl. m. Prahy schválila záměr odkupu Ďolíčku

19. června 2015 v 19:05 | Admin |  Novinky

Rada hl. m. Prahy schválila záměr odkupu Ďolíčku

Rada hl. m. Prahy schválila záměr odkupu Ďolíčku

19.6.2015 9:17 Svatoslav Baťa

Nyní bude Praha dál jednat s majitelem stadionu.

Na svém zasedání v úterý 16.6. Rada Hlavního města Prahy přijala usnesení "k dalšímu postupu ve věci nabytí nemovitosti fotbalový stadion Ďolíček od společnosti Bohemians Real, a.s. do vlastnictví Hlavního města Prahy". Kompletní obsah schváleného materiálu si můžete prostudovat zde.

Znamená to, že nyní byl odbor správy majetku hlavního města pověřen oficiálně jednáním s vlastníkem stadionu, akciovou společností Bohemians Real, o výsledné podobě celé transakce.

V minulosti byl již schválen převod nemovitosti do vlastnictví MČ Praha 10, před loňskými volbami však bývalé vedení hlavního města toto usnesení městské části úspěšně zablokovalo. Po volbách se nové vedení Magistrátu rozhodlo být aktivnější a tuto skutečnost napravit způsobem,že vyjedná odkup stadionu přímo do vlastnictví hlavního města. Podmínkou zdárného završení jednání, která vyplývá z úterního usnesení, je však souhlas Bohemians Real s rozvázáním směnné smlouvy, uzavřené v loňském roce mezi jí a Městskou částí Praha 10. Podle předchozích vyjádření vlastníků stadionu by tento fakt v případě vstřícného postoje města neměl být překážkou k úspěšnému dotažení kauzy ke konci.

V případě, že se Ďolíček stane majetkem hlavního města, pozbývá platnosti také nájemní smlouva dojednaná mezi Bohemians Praha 1905 a MČ Praha 10, která měla zajistit minimálně dvacetileté působení našeho klubu na tradičním stadionu. "Všech jednání se jako klub aktivně účastníme," sdělil pro klubový web předseda představenstva Bohemky Ing. Dariusz Jakubowicz. "Samozřejmě to pro nás znamená znovu vyjednat všechny atributy včetně nájemní smlouvy. Nyní necháme určitý prostor oběma stranám k vyjednávání, a věříme, že se podaří vše v brzké době zfinalizovat," dodává Jakubowicz.

...

Zdroj - VĎ