Červenec 2015

Tak já myslím, že nevím…

29. července 2015 v 14:05 | Admin |  Novinky

Tak já myslím, že nevím…

O víkendu byla zahájena nová sezóna zákulisních manévrů, tahání loutek na provázku a dokazování si, kdo je mocnější, během které se uskuteční také občasné setkání několika mužů v kopačkách, snažících se provozovat sport zvaný fotbal.

Pro fotbalisty Bohemians začala sezóna v neděli odpoledne soubojem s nováčkem ze Zlína. Před utkáním viselo ve vzduchu několik otázek. Pojďme si některé probrat a rovnou si na ně i odpovězme, vzhledem k tomu, že všichni víme, jak utkání vypadalo a dopadlo.

Zopakujeme umístění v klidném středu, a kde v tabulce se bude Bohemka v této sezóně pohybovat?
No, řekněme si upřímně, že z jednoho soutěžního zápasu vyvozovat závěry je nesmysl a spoléhat na výsledky z přípravy ještě větší. Papírovou kvalitou by se mužstvo mělo pohybovat někde mezi desátým až dvanáctým místem, ale víme, jak to chodí. Při debatě s několika kolegy jsme se shodli, že by to chtělo 6 bodů za první tři kola, aby byl trochu klid. Už se těším na vítěznou sprchu do Jablonce, navíc konečně ne v únoru!

Je mužstvo silnější než v minulé sezóně?
Odešli Ivan Lietava a Pavol Cicman. Odpověď nechť si každý domyslí… (ano, je!)

Jak bez Jakuba Rady?
Typologicky stejného kluka trenér k ruce nemá, ale dvojice Čížek - Jirásek se tvářila, že by mohla plnohodnotnou náhradou. Dokonce si troufám tvrdit, že s Čížkem přišla větší kreativita u standardních situací. Jirásek má ještě co zlepšovat.

Jak bez Milana Švengera?
Těžko, protože Milan je nenahraditelný. Ať už jde o jeho vozový park nebo followers na Instagramu. Celý tým dohromady jich nedá tolik.

Kolik penalt bude Bohemka zahrávat?
Číslo není přesně definováno, ale dle neoficiálních informací to ani letos nebude více než Viktoria Plzeň.

Začnou rozhodčí od letošní sezóny bodovat piruety a efektní kousky hráčů ve vzduchu?
Ne, bohužel i letos budou krásné kreativní rotace, salta, sudy a pokusy o větroň pouze dobrovolnou záležitostí několika jedinců. Předpokládá se, že Jhon by mezi nimi neměl chybět.

Asi jsem přes léto změkl, ale přijde mi škoda do kluků hned šít a hrotit to po prvním zápase, abych si pak musel rozmazávat máslo na hlavě, až Čížek s Mosquerou sestřelí Čápovo galaktický komando. Tihle dva jmenovaní byli super a konkrétně Tomáš Čížek se mi fakt líbil moc. Přesně tenhle typ je podle mě pro Bohemku ještě více cenný, než Jakub Rada. Už jeho první kolík po faulu na Šírla stál za to. Škoda, že v bráně Zlína stál borec dlouhej jak tejden do vejplaty. Celkově dojem středu pole mě příjemně překvapil. Kapitán Pepík nebyl zdaleka tak tropickej jako posledních pět měsíců, akorát Milan má trošku mouchy, hlavně co se týče přesnosti směrem vpřed. Kraje zálohy byly diametrálně odlišný. Zatímco Džony pomalu sahal po trofeji pro hráče utkání, tak Háša na druhé straně hořel jako kuchyně po ataku dvojice Babica - Hruška. Na jeho obranu řekněme, že kraj zálohy rozhodně nebyla role, která jej do Bohemky přivedla. Zadní čtyřku i útočníky necháme bez komentáře, protože jsme se během zápasu o nich vlastně nic nedozvěděli. Uvidíme po Jablonci, kde by měla projít zkouškou zejména obrana a hlavně pak za dva týdny, v domácím duelu se Sigmou…

TEME
pln dojmů, avšak z nich nemoudrý neobjektivní kritik a milovník atraktivní útočné kopané

...

Zdroj - Bofor.cz


Příští zápas - 2.8. - 18:00

27. července 2015 v 11:55 | Admin |  Příští zápas

2.8. 18:00

FK Jablonec

Bohemians Praha 1905

...

Zdroj - VĎ


Bohemians Praha 1905 - FC Fastav Zlín

27. července 2015 v 11:50 | Admin |  Novinky

1. kolo: Bohemians Praha 1905 - FC Fastav Zlín

Bohemians Praha 1905

0

(0)

FC Fastav Zlín

1

(1)

Ďolíček, 26.7.2015 17:00

Branky: 25. Pazdera.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Wilczek.

ŽK: Holík, Holý, Janíček (všichni Zlín).

Diváků: 4818.

Bohemians Praha 1905: Zlámal - Pauschek (81. Bartek), Škerle, Šmíd, Šírl - Hašek (46. Mikuš), Čížek, Jindřišek, Jirásek, Mosquera - Schick (46. Akulinin).

FC Fastav Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Koreš (83. Malý), Holík (69. Živulič), Janíček, Kopečný (90. Hubáček) - Železník, Poznar.

...

Zdroj - VĎ


Do Bohemky přicházejí Acosta s Fryštákem

24. července 2015 v 14:05 | Admin |  Novinky

Do Bohemky přicházejí Acosta s Fryštákem

23.7.2015 12:08 Tomáš Mutinský

S hráči se klub dohodl, dolaďují se poslední administrativní kroky.

Soupisku A mužstva s největší pravděpodobností rozšíří další dva hráči. Již od června se s Klokany připravuje uruguayský ofenzivní hráč Rafael Acosta. Ten má zkušenosti z tamní nejvyšší soutěže, kde hrál za prvoligový Club Atlético Atenas. Celým jménem Alejandro Rafael Acosta Cabrera přichází do Bohemky na roční hostování. V současné době Bohemka čeká na doručení transferových formalit z jihoamerického fotbalového svazu.

Druhou novou tváří v kabině bude brankář Tomáš Fryšták, který bude u nás ve Vršovicích na ročním hostování s opcí na přestup ze Slovácka, se kterým jsme také na podmínkách dohodnuti. Fryšták se v nedávné době např. uvedl ve velmi dobrém světle na neoficiálním mistrovství Evropy hráčů bez angažmá, kde zástupci České republiky zvítězili ve finále nad Španělskem po pokutových kopech.

Vše nasvědčuje tomu, že do nedělního úvodního zápasu (doma se Zlínem) se vše stihne a Bohemka dokáže oba dva hráče zaregistrovat. "Věříme, že už i ty poslední zbývající administrativní krůčky budou dořešeny a tudíž, že brankář Fryšták i hráč Acosta budou opravdu platnými hráči A mužstva, které se po loňské úspěšné sezoně poměrně hodně mění," okomentoval změny v kádru ředitel klubu dr. Ladislav Valášek.

"Věříme také, že svým poctivým a odhodlaným profesionálním přístupem naplní nejen požadavky trenérů a vedení klubu, ale rovněž získají sympatie všech našich fanoušků i respekt u soupeřů," dodal Valášek. Acosta bude nastupovat s 16, Fryšták si vybral 30.

...

Zdroj - VĎ


Příští zápas - 26.7. - 17:00

22. července 2015 v 19:05 | Admin |  Příští zápas

26.7. 17:00

Bohemians Praha 1905

FC Fastav Zlín

Zdroj - VĎ


Dobrá zpráva pro Bohemku: Vyřeším konkurz i stadion, říká šéf Jakubowicz

6. července 2015 v 19:05 | Admin |  Novinky

Dobrá zpráva pro Bohemku: Vyřeším konkurz i stadion, říká šéf Jakubowicz

Blízká se fotbalistům Bohemky na lepší časy?

Blízká se fotbalistům Bohemky na lepší časy? • Foto:Jaroslav Legner (Sport)


Klokan s nejotevřenější kapsou. Tak by se mohlo přezdívat Dariuszi Jakubowiczovi, předsedovi představenstva, majoritnímu akcionáři a hlavnímu sponzorovi Bohemians Praha 1905 v jedné osobě.
Nebýt jeho finančních obětí, už by populární "klokani" dávno neskákali v nejvyšší soutěži. K lepším zítřkům mu zbývají odvalit ještě dva balvany: majetkově vyřešit stadion a konkurz vedený na klub.


Vycházel z pražského magistrátu, ale nepatří mezi radní. Nejvyšší muž klubu Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz se snaží, aby stadion Ďolíček převzalo město do své péče, a nebezpečí, že někdo na lukrativním pozemku postaví byznys centrum, tak pominulo.

 • Nestává se pražská radnice vaším druhým dislokovaným pracovištěm?

"Určitě, moje návštěvy jsou tu dost časté, protože zjišťuju situaci okolo vršovického Ďolíčku a také, jaké jsou další finanční možnosti podpory sportu."

 • Kdy vystoupíte na tribuně s radostnou zprávou, že vás z Ďolíčku už nikdo nevyžene?

"Po předchozích jednáních jsem býval přesvědčený, že termín znám. Nyní si tak jistý nejsem, ještě to nějaký pátek potrvá. Neříkám měsíc, dva nebo déle, nevím. Uklidňuje mě jediné, že cítím shodu v tom, že na stadionu se bude hrát fotbal. Nemám náznaky, že někdo by chtěl jiné řešení."

 • Podle návrhu Městské části Prahy 10 už byla připravena smlouva o smlouvě budoucí, stačilo ji potvrdit. Nový návrh na papíře ještě není. To vás neznervózňuje?

"Když bývalý primátor Tomáš Hudeček tuto možnost zamítl, nebylo to příjemné. Podle mého to byl i truc vůči Praze 10. V nové koalici převládá názor, že by stadion měl koupit magistrát a vidím jasný cíl nepouštět vedlejší pozemek. Když se totiž pozemky spojí, vzniká obrovská hodnota."

 • Bohemku však tlačí do kouta i další nepříjemná záležitost - konkurz. Kdy ten se vyřeší?

"S akcionáři jsme se rozhodli, že ho ukončíme dost bolestivým způsobem, vezmeme peníze a urovnáme veškeré dluhy za minulé vedení. Když jsme si spočítali, že bychom se dalších deset let soudili, tak by se někteří z nás nemuseli konce sporů ani dožít a nikomu by to neprospělo. Byla to koule, která klub neustále tížila. Navíc tady bylo neustálé napadání lidí, jejich dehonestování. Proto jsme nabídli věřitelům vyrovnání ve výši sto procent."

 • Nabízí se otázka. Kolik to stálo?

"Celkové dluhy v konkurzu, které byly bohužel navyšované ještě činností předchozích správců, se pohybují okolo 37 milionů korun. K tomu náklady na soudní výlohy a právní služby, které ke konci roku 2013 klub stály 6,9 milionu korun. A od té doby pokračovaly."

 • Uvolní se peníze za přestup Jana Morávka, jenž v roce 2009 odešel do německého Schalke 04?

"Za Morávka má přijít řádově 40 milionů korun, ale pravda je taková, že v roce 2009 jsme si tyto prostředky už půjčili, protože bez nich bychom nemohli zajistit činnost klubu. Nepřežil by, jak byl předlužený. Peníze šly na běžný provoz. Až nyní přijdou, jenom je vrátíme za tyto půjčky."

 • Když si to spočítáte, že byste dluhy za předchozí vedení zaplatili hned a spory by se tak dlouho netáhly, klub by byl v lepší finanční kondici. Nelitujete, že jste k rozhodnutí nepřistoupili dřív?

"Je to trochu otázka i principů a spravedlnosti. Akcionáři však nakonec pochopili, že se spravedlnosti nedočkají a dál by jenom tratili. Proces měl však také smysl, kromě jednoho soudního sporu jsme všechny ostatní vyhráli."

 • Když jste do Bohemians vstupoval jako sponzor a posléze jako akcionář, tušil jste, že se spory potáhnou tak dlouho?

"Moje původní pozice byla opravdu jen sponzorská, vůbec jsem neuvažoval o ničem jiném. V roce 2007 jsem se ale stal pro investiční skupinu CTY garantem jejího vstupu, to nešlo odmítnout. Následná ekonomická krize se však na společnosti projevila, nebyla schopná už Bohemku táhnout a má pozice se změnila. Takže jsem nyní hlavní akcionář se šedesáti procenty, generální sponzor a ještě předseda představenstva. To jsem nikdy v plánu neměl."

 • Kolik vás už vršovický klub stál peněz?

"Rozdělil bych to na dvě části. První je sponzorská, což bylo ovšem rozhodnutí společnosti Barvy a laky Holešovice, kde je vlajkovou lodí produkt Remal, který má Bohemka na prsou, ta činila 50-60 milionů korun. Jako fyzická osoba jsem nakupoval akcie a navyšoval kapitál, takže to už výrazně převyšuje částku 100 milionů korun."

 • Vyplatilo se vám to?

"Ne, to se nikdy nemůže vyplatit."

 • Měl jsem na mysli společenskou prestiž a osobní pocit, že jste zachránil klub s velkou tradicí.

"To ano, ale musí se to dokončit. Protože kdyby se to nedotáhlo do konce, tak by to byly vyhozené peníze, které by se daly využít jiným způsobem. Kdyby se to ovšem povedlo, peněz určitě litovat nebudu."

 • Po vyřešení stadionu a konkurzu bude pro vás shánění sponzorů či partnerů jednodušší?

"Určitě. Musím také připomenut, že klub v konkurzu se ocitl bez jakýchkoliv státních dotací a podpor. Když bude Bohemka očištěná od těchto přívažků, bude stát za to spojit se s ní. Proto je nutné definitivně všechno vyřešit. V tom máme velký potenciál, ale musíme ho umět využít."

 • Znamená to, že se trenér Roman Pivarník bude moci poohlédnout po dražších posilách?

"Zatím pokladna plná není. Jsou tu dvě polohy. Nechceme sportovně tratit, ale zároveň potřebujeme finalizovat finanční prostředky a vyřešit tyhle nepříjemné záležitosti. Jde to trošku proti sobě, ale věřím, že se nám podaří je skloubit. Aby tým nešel herně dolů, byť naše cíle na následující sezonu nejsou přemrštěné, chceme hrát klidný střed, a zároveň jsme zvládli tyhle úkoly."

 • Představuje prodej Jakuba Rady do Mladé Boleslavi přínos ke stabilizaci klubu?

"Je to přínos, ale je to i vzájemné. My jsme pomohli jemu, když byl Spartou odložený, on teď pomůže nám. A věřím, že jeho hvězda bude ještě stoupat. Zatím jdeme u hráčů touto cestou, navýšit jejich výkonnost a pak je pustit výš."

 • V uplynulém ročníku jste skončili v první polovině tabulky. Kladete si do nového ročníku za nejvyšší cíl vyřešit stadion a konkurz?

"To by bylo, jako kdybychom vyhráli titul. Velkou výhrou jsou však i všichni lidé, kteří v Bohemce dělají. To je parta nadšenců, kteří dělají srdíčkem a vůbec jim nejde o peníze."

 • A neměli by ovšem také oni a rovněž fanoušci poděkovat vám, že jste klub zachránil?

"To je jiná situace. Oni pro klub žijí 24 hodin denně, je to jejich zaměstnání. Já mám naštěstí prosperující firmu, dělám to až po pracovní době jako hobby. Mám to ovšem rád a do čeho skočím, dělám na 100 procent. Jsem sice znamením Vodnář, ale povahově Býk."

...

Zdroj - http://isport.blesk.cz


Nejlepším hráčem sezony zvolen Jakub Rada

6. července 2015 v 17:05 | Admin |  Novinky

Nejlepším hráčem sezony zvolen Jakub Rada

Záložník Jakub Rada byl v hlasování fanoušků zvolen nejlepším hráčem sezony 2014/15 a potvrdil tak své vítězství v anketě po podzimní části sezony. V anketě jste Jakubovi dali celkem 106 hlasů, což je více než polovina všech odevzdaných hlasů (53%).

Jakub Rada odehrál v uplynulé sezoně všech 30 ligových zápasů a nebýt vynuceného střídání v jarním zápase s Mladou Boleslaví nasbíral by i kompletní porci minut. Když připočteme odehrané čtyři kompletní pohárové zápasy, dostaneme celkem 3015 minut, ve kterých vstřelil 5 branek a připsal si 3 asistence.

Jediným vážnějším konkurentem vítězovi byl v hlasování fanoušků Matúš Mikuš, který nasbíral celkem 38 hlasů, na dalších příčkách se umístili Zoran Gajić a Zdeněk Zlámal se 14 a 11 hlasy. Kompletní výsledky hlasování můžete vidět níže.

Pro zajímavost dodejme, že výsledky ankety nejsou jen pouhým plácnutím do vody a podpořily je celkové statistiky ligových zápasů, Jakub Rada byl nejlépe hodnoceným hráčem Bohemky dle tzv. InStat indexu, který hodnotí přínos hráče pro tým, druhý skončil Matúš Mikuš. Jakub Rada byl stejně jako v sezoně 2013/14 nejfaulovanějším hráčem ligy.

Kubo, díky, ať ti forma vydrží i v Mladé Boleslavi, ale na zápas s Bohemkou se radši vyfauluj ;-)

Zdroj - Bofor.cz


Zdeněk Zlámal a Milan Jirásek se upsali Bohemians

6. července 2015 v 16:55 | Admin |  Novinky

Zdeněk Zlámal a Milan Jirásek se upsali Bohemians

29.6.2015 18:30 Svatoslav Baťa

S oběma hráči můžeme počítat do dalších sezón.

V pondělí si Bohemka zajistila dva další kameny do skládačky A-týmu. Smlouvy v klubu podepsali brankář Zdeněk Zlámal a záložník Milan Jirásek. Oba se stali kmenovými hráči Bohemians. Během "úředního dne" v Ďolíčku prodloužili své kontrakty i trenéři Dalibor Slezák, Tomáš Trucha a Martin Vaniak.

Na jaře zažil úspěšné období v dresu Bohemians, nyní si své působení u Botiče Zdeněk Zlámal prodlouží. Závěr minulé sezony se Klokanům povedl, jemu osobně nadmíru vydařil. Několikrát byl oceněn jako hráč utkání, dostal se do sestav kol, dvakrát bojoval o vaše hlasy v klubové anketě hráč měsíce.

Zdeněk Zlámal po příchodu do Bohemky podepsal smlouvu pouze do konce minulé sezony. Přes letní pauzu se tak vedla jednání ohledně jeho další budoucnosti. "Jsme rádi, že se nám podařilo na pozici brankáře udržet Zdeňka Zlámala, který se po zranění dostal do formy," ocenil ředitel klubu dr. Ladislav Valášek.

"Není tajemství, že měl i jiné nabídky z tuzemska a ze zahraničí. Proto vítáme, že si chce prodloužit svoji kariéru v Bohemce," dodal pro klubový web Valášek. I přes nabídky jiných klubů se tak Zlámal rozhodl zůstat v Praze a nadále působit v Ďolíčku. "Věříme, že vedle takto zkušeného brankáře, a pod vedením trenéra Vaniaka, to bude mít pozitivní vliv i na další vývoj a růst našeho odchovance Dočekala," doplňuje ředitel Valášek.

Novou tváří v dresu Bohemky bude Milan Jirásek. Talentovaný třiadvacetiletý záložník je odchovancem Sparty, ale už v 16 letech přesunul své působiště do zahraničí, když o něj projevil zájem Inter Milán. V dresu italského velkoklubu se mu proniknout do nabitého kádru nepodařilo, získal však cenné zkušenosti s mezinárodním fotbalem.

Mládežnický reprezentant České republiky se před čtyřmi lety vrátil do mateřského klubu, kde odehrál coby devatenáctiletá naděje sezónu v dresu letenské rezervy. Následovalo úspěšné roční hostování v Senici. V loňské sezóně strávil podzim v Teplicích a jaro v Baníku Ostrava. Slezský klub neuplatnil opci na jeho přestup, po volném hráči tak sáhli Klokani.

V Bohemce podepsal Jirásek dvouletou smlouvu. Příchod tvořivého záložníka je součástí opatření, kterými se doplňuje sestava zelenobílých po odchodu Jakuba Rady.

"Jsme rádi, že talentovaného mladého středopolaře, který prošel nejen Spartou či Baníkem Ostrava, ale i italským velkolubem, se podařilo pro Bohemku získat s přesvědčením, že v Bohemce bude opravdu platným prvoligovým hráčem s potenciálem dalšího výkonnostního růstu," okomentoval Jiráskův příchod ředitel klubu Ladislav Valášek.

...

Zdroj - VĎ