Leden 2017

V Ďolíčku zůstanem!

27. ledna 2017 v 19:05 | Admin |  Novinky

V Ďolíčku zůstanem!

26.1.2017 15:40 Svatoslav Baťa

Pražští zastupitelé schválili nájemní smlouvu pro Bohemku.

Dnes pražští zastupitelé jednali o posledním důležitém dokumentu v kauze kolem stadionu Ďolíček, která se táhne již téměř deset let. Deset let žije Bohemka v nejistotě, zda bude moci i příští ligový ročník odehrát ve svém dlouholetém domově. Dvě sezóny klub dokonce působil ve vyhnanství sousedního Edenu. Díky vstřícnosti pražských zastupitelů má Bohemka nyní, poprvé od devadesátých let, jistotu nájemní smlouvy na příštích deset roků.

Praha již dříve rozhodla o nákupu stadionu do svého majetku. V současné době již mají vše v rukou úředníci, kteří dojednávají se současným majitelem klokaního domova okolnosti podpisu kupní smlouvy. Pokud vše půjde dobře, mohl by být stadion v Ďolíčku zapsán do katastru jako městský majetek v průběhu března tohoto roku.

Z tohoto ohledu je dnešní schválení smlouvy o budoucí nájemní smlouvě pro Bohemku velmi kladnou zprávou. Nová nájemní smlouva upravuje podmínky působení klubu v Ďolíčku na příštích 10 let, během nichž bude Bohemka platit za užívání stadionu nájemné ve výši 1,5 mil. Kč ročně. "Smlouvu Bohemka podepíše s Prahou jako budoucím majitelem stadionu co nejdříve. Nájemní smlouva potom začne platit ihned po dokončení převodu vlastnictví nemovitosti," uvedl ředitel klubu Darek Jakubowicz. "Nynějším rozhodnutím zastupitelů nám odpadá jedna velká koule od nohy. Bohemka už nebude muset žít v trvalé nejistotě, budeme se moci soustředit plně na fotbal a řešit stejné problémy, jako ostatní ligoví konkurenti. Hlavní město si zaslouží velké díky za záchranu tradičního stadionu, který patří k Bohemce již téměř 85 let," dodává Jakubowicz.

Klokaní národe, můžeš slavit. Nyní se již můžeme těšit, jak Klokani nastoupí do nového ligového ročníku na městském stadionu v Ďolíčku!

...

Zdroj - VĎ


Radní schválili nájemní smlouvu pro Bohemku

18. ledna 2017 v 19:05 | Admin |  Novinky

Radní schválili nájemní smlouvu pro Bohemku

18.1.2017 15:00 Svatoslav Baťa

Klokani mají nakročeno k jistotě desetiletého setrvání v Ďolíčku.

Na včerejším zasedání Rady Hl. m. Prahy byla schválena podoba nájemní smlouvy mezi Hlavním městem Prahou jako novým majitelem stadionu v Ďolíčku a Bohemkou.

Radní Karel Grabein Procházka tak vyslyšel přání všech Klokanů a dostál slovu danému na předchozím jednání zastupitelstva s tím, že nájemní smlouva bude předložena ke schválení v dalším nejbližším možném termínu. Ve čtvrtek 26. ledna tak budou moci zastupitelé odhlasovat poslední dokument nutný k tomu, aby byl Ďolíček zachráněn pro Bohemku a pro fotbal i na další léta.

Podoba nájemní smlouvy bude brzy zveřejněna na internetových stránkách http://www.praha.eu jako součást celkového materiálu do zastupitelstva. Již nyní však víme nejdůležitější body, tedy cenu nájemného 1,5 mil. Kč ročně (cena je tak o něco vyšší, než jakou klub platí nyní) a desetiletou dobu trvání nájemní smlouvy. Desetiletou jistotu setrvání na svém domovském stadionu sice Bohemka mnoho let nepoznala, i tak se však podle prvotních návrhů mohlo jednat o delší časové období.

Fanoušci se často ptají, jak daleko jsou papírové věci kolem koupě stadionu. Možná nejlepší příležitost bude zeptat se přímo radních na příštím zasedání zastupitelstva, které se bude konat ve čtvrtek 26. ledna od 9:00. Očekává se, že diskuse se bude chtít zúčastnit i další "uchazeč" o nájem stadionu v Ďolíčku, všem fanouškům dobře známý Michal Vejsada. Přesto věříme, že podoba nájemní smlouvy bude schválena tak, aby mohla vstoupit v platnost bezprostředně po převodu nemovitosti v Ďolíčku do majetku Prahy. Faktickému dokončení celé transakce tak potom již nic nebude bránit.

...

Zdroj - VĎ